haber oku

Donanmanın Çıkarma Gemisi ‘Ç 155’ Kardak Önlerinden Geçti

admin ~ 11 Mayıs 2017 ~ GÜNDEM

BODRUM’a bağlı Gümüşlük Mahallesi açıklarındaki Kardak Kayalıkları’na akşam gelen ‘Ç 155’ borda numaralı Türk çıkarma gemisi, bir süre sonra Kuşadası yönüne hareket etti.

 

 

BODRUM’a bağlı  Gümüşlük Mahallesi açıklarındaki  Kardak Kayalıkları’na akşam gelen ‘Ç 155’ borda numaralı Türk çıkarma gemisi, bir süre sonra  Kuşadası yönüne hareket etti.

Gümüşlük’e 3.5 mil uzaklıktakiKardak Kayalıkları’nda geçen ocak ayında gergin anlar yaşayan Türk ve Yunan sahil güvenlik botları, bölgedeki bekleyişini sürdürüyor. Yunan ekipleri,  Bodrum‘un Yalıkavak,  Turgutreis ve merkez limanlarından hareket ederek  Yunanistan‘a ait  İstanköy Kos),  Kilimli (Kalimnos) ve Leros adalarına giden küçük yatlar dahil olmak üzere dev motor yatların tamamında güvenlik ve belge kontrolü yapılıyor. Yatlar titizlikle aranıyor.

Bölgeye dün akşam gelen Türk Deniz Kuvvetleri’ne ait ‘TCG Ç 155’ borda numaralı çıkarma gemisi, gözleri bölgeye çevirdi.  Marmaris yönünden gelen ve  Kardak Kayalıkları’nın 100 metre önünden geçen 60 metre uzunluğundaki 20 subay ve askerin bulunduğu gemi, daha sonra  Kuşadası yönüne hareket etti.

Çıkarma gemisi ‘Ç 155’in geçişi sırasında  Yunanistan‘ın Kalalimnos Adası önünde konuşlu Yunan sahil güvenlik botunun hareket etmeden durduğu görüldü. – Muğla

 

Kaynak: Haberler.com

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: